אוק 19, 2017
583 Views

כלים לניהול עסק – ככה עושים את זה בעידן הדיגיטלי

נכתב ע"י

עסקים קמים ועסקים נופלים כל יום, כל שבוע, חודש ושנה. ניהול הוא הערך הכי חשוב לארגון שבסופו של דבר נמדד ברווחיות שלו. עסק אחד יכול לגלגל מיליונים ולהישאר עם מינום בבנק בסוף השנה ולעות זאת עסק אחר יכול לגלגל כמה עשרות אלפים בודדים ולהישאר רווחי בסופה של שנה. השאלה היא כיצד נוהל העסק ובאילו אמצעים.

הכלים והאמצעים הקיימים בעידן הדיגיטלי מאפשרים לנהל כל ארגון ברמה אחרת מזו שאנו  מכירים בשיטות המסורתיות, האינטרנט שינה את שיטות המשחק ואת שיטות הניהול השונות, עסקים שהסכילו ליישר קו ולהשתמש בכלים דיגיטליים נהנים היום מניהול מוצלח של העסק החל ממערך ניהול הלקוחות, השיווק, המכירות וההפצה. כלים אלו שימושיים ויעילים מאד לניהול חיובי של העסק ולהצלחתו ותורמים להתפתחות שלו ולצמיחתו.

אם אתם מנהלים עסק או ארגון אתם בטח כבר יודעים שזה לא פשוט כל כך וכאן נכנסים הכלים הדיגיטליים לתמונה על מנת לסייע בידיכם לנהל יעיל יותר ואפקטיבי. כן, ניהול עסק בסופו של דבר נבחן באפקטיביות שלו. אז למה אתם מחכים? הנה רשימת הכלים שתסייע לכם לנהל בצורה יעילה את הביזנס.

אתר אינטנרט – הנכס החשוב ביותר שלכם. לא לשכוח. עוד לפני הרשתות החברתיות האתר שלכם הוא הנכס “שלכם” ולא של אף אחד אחר. (פייסבוק שייך לפייס, ג’ימייל שייך לגוגל וכו.). רצוי שהאתר יהיה מעוצב יפה ונעים לגלישה ומספק את כל האינפורמציה הדרושה לקידום מטרות העסק שלכם אבל ללא תנועת מבקרים אף אחד לא יגיע אליו וכאן בדיוק נתקעים רוב בעלי האתרים/עסקים.

קידום אתר בגוגל – שירות מעולה להגברת נראות האתר שלכם באינטרנט ובגוגל בפרט. קידום אורגני SEO או קידום ממומן יזרים לכם מבקרים שהם קהל יעד למילות המפתח של האתר שלכם. כל זאת בעזרת סדר פעולות הכלול בתהליך קידום אתר ונקרא “אופטימיזציה”. פעולות שמבצעים בתוך ומחוץ לאתר על מנת לדרג אותו בדף הראשון בגוגל.

רשתות חברתיות – יצירת דפים עסקיים בכל הרשתות החברתיות כולל קישור לאתר הבית שלכם ומידע אותות המותג. יצירת פוסטים מעניינים וקידום ממומן בפייסבוק יכולים לעשות את העבודה.

ניהול קשרי לקוחות – מערכת CRM שיכולה לסייע לכם לנהל את העסק בקלות ובייעילות. אחת החברות המובילות בתחום נקראת ZOHO CRM והיא מערכת לניהול לקוחות וותיקה ובעלת אלפי משתמשים בעולם הנהנים מניהול הלקוחות שלהם ברמה מקצועית ויעילה. המערכת מציגה ממשק משתמש בעל יכולות ניהול וארגון יוצאות דופן  ומסייעת במאגר הנתונים החל מרגע קבלת הליד, פניה חוזרת ללקוח, סטטוס עדכני, תהליך המכירה ומכירה בפועל. מערכת CRM של ZOHO יודעת לנהל את הלקוח מתחילת התהליך ועד סופו ומסייעת לייעול המכירה.
תוכנות לניהול עסק – אלו תוכנות אשר יודעות לנהל את העסק מבפנים כולל תוכנה לניהול פרויקטים,ניהול מלאי, זמן ועובדים. כלי מצויין לניהול העסק מהצד הפנימי המנגיש יכולות של פיקוח אבטחת איכות.
דיוור אלקטרוני – ישנן מספר חברות המציעות פתרונות לדיוור אלקטרוני ומציעות חבילות לשליחת מיילים. בין אם על ידי רשימת תפוצה או על ידי רכישה של רשימה עם קהל יעד רלוונטי. דרך מצויינת לתקשר ולתזכר את הלקוחות שלכם בחדשות ומבצעים לדוגמה.

 

ביכולתכם לשפר את ביצועי העסק שלכם על ידי ניהול נכול ועדכני הכולל שילוב של כלים דיגיטליים בעלי טכנולוגיה מפותחת בהתאם לצרכים של עסק בר קיימא. לכלים אלו יש משקל כבד והם בסופו של דבר אף יכריעו את הצלחתו של העסק בזירה הכל כך תחרותית, דיגיטלית וטכנולוגית שנו חיים בה קיום. קחו עצה קטנה ואמצו לעצמכם גישה חיובית יותר כלפי הכלים הללו.

Article Tags:
·
Article Categories:
אינטרנט · טכנולוגיה · כלכלה
תפריט