מרץ 23, 2017
604 Views

איך לעבור את הקיץ בשלום? מיזוג אוויר לרכב

נכתב ע"י

הכן רכבך לקיץ!

אין מתסכלת מהתחושה של חום בלתי נסבל, ובמיוחד כאשר מדובר בחום שאין באפשרותכם לעשות דבר כדי לשנות אותו. כך בדיוק קורה לאלפי נהגים בישראל מדי קיץ, כאשר במזרח התיכון כמו במזרח התיכון – הקיץ אינו מופיע בהדרגה והוא לרוב מפתיע ביום אחד, בדיוק כשנהגי ישראל מוצאים את עצמם לא מוכנים לאחר שדחו את הרעש או התקלה במיזוג האוויר לזמן אחר.

אילו תקלות נפוצות קיימות במנגנון מיזוג אוויר לרכב?

כמו בכל מזגן רגיל, גם במערכת מיזוג אוויר לרכב יכולות להתפתח בעיות שונות, ובעיקר במאוור, במסננת, במדחס ובמפוח. כמובן שבכל חלק יכולות להתפתח כמה תקלות מסוגים שונים, ולכן אבחון נכון ומדויק של התקלה הוא קריטי לשם הענקת טיפול הולם למצב. אם התעוררה במערכת מיזוג האוויר ברכב שלכם תקלה, תוכלו לבצע מספר פעולות פשוט כדי להיות בטוחים שניסיתם הכל מבלי לפגוע חלילה בשום חלק וכך להגדיל את היקף הנזק: הוציאו בעדינות את המסננת ונקו אותה מאבק, ובדקו האם עוצמת האוויר הנפלטת מהמערכת היא חזקה ואפקטיבית יותר. אם פעולה אינה עובדת, נסו לראות האם בחלקים שגלויים לכם יש חלק תקוע, האם יש עצם כלשהו שמפריע לפעילות או שיש מנגנון כלשהו שהפסיק לעבוד. ככל שתמקדו את החיפוש ותבצעו אותו בצורה מסודרת כך יקל עליכם למצוא את הבעיה, אם כי חשוב לזכור שלא מומלץ לפרק את המערכת כל עוד אינכם מומחים בכך.

האם את כל התקלות חייבים לתקן אצל בעל מקצוע?

לא נהוג לחשוב על מערכת מיזוג לרכב כקריטית, אך למעשה הרבה פעמים מדובר באחד החלקים היקרים והחשובים ביותר בו, מה שהופך את הטיפול בו לעדין וקריטי במיוחד. לכן, במקרה של תקלה – מכל סוג שהוא – במערכת מיזוג אוויר לרכב, מומלץ להיעזר באיש מקצוע ולהימנע מנזקים נוספים העלולים להיגרר לטיפול בן אלפי שקלים נוספים. זכרו כי ככל שהקיץ מתקרב, ואפילו ה”אביב” שלפניו, מערכת המיזוג ברכב חייבת להיות מותקנת ברכבכם באופן בטיחותי, מקצועי ומומלץ גם עם אחריות, כדי שלא תיתפסו לא מוכנים ביום הראשון שבו החום כבר יהיה כבד מנשוא.

Article Categories:
רכב
תפריט