אוג 10, 2016
2458 Views

רכב חדש או רכב משומש – מה נכון יותר לקנות?

נכתב ע"י

אם אתם לפני רכישת רכב ומתלבטים איזה רכב לקנות, רכב חדש או רכב יד 2 משומש אז חשוב שתדעו כי קיימות היום אופציות מעולות לרכישת רכב חדש או משומש, אז מה עדיף?

נתחיל עם התקציב, כמה כסף אתם הולכים לשים על רכישת הרכב, זהו אחד הדברים הראשונים שאתם צריכים לדעת. אם התקציב שלכם נמוך כמובן שתבחרו ברכב משומש כי הוא זול יותר. רכבים מאבדים ערך כל שנה כך שרכב משומש עולה פחות מרכב חדש

קניית רכב משומש

קניית רכב משומש משמע קניית רכב ללא אחריות יצרן (אחריות ניתנת בדרך כלל לשלוש שנים על רכבים חדשים) כך שאם בחרתם לקנות רכב בן 4 שנים אתם ללא אחריות. בנוסף לכך רכב משומש יש לבדוק לפני הקנייה את מצבו המכני, היטוריית תאונות, מצבו הקוסמטי מבפנים ומבחוץ והקילומטראז’ שצבר. כל אלו הם מדדים שמשפיעים על ערך הרכב המשומש ושוויו.

קניית רכב חדש

בשנים האחרונות ניתן למצוא עסקאות רכב חדש שלא היו קיימים בארץ בשנים קודמות, עסקאות אלו מבוססות על השיטה האמריקאית לרכישת רכב חדש אשר הגיע אל מחוזותינו ויצרה אלטרנטיבה לרכישת רכב בתשלום אחד הנהוג בקניית רכב חדש ישירות מהיבואן.אם אתם שומעים יותר ויותר את המילה ליסינג בכל מקום, אז הכוונה היא לכך שניתן כיום לרכוש רכב חדש מבלי לשים סכום כסף גדול במכה אחת בעת הרכישה, איך זה עובד? נתחיל מכך שקניית רכב חדש ישירות מהיבואן נותנת לכם שקט נפשי ואחריות מלאה לתקופת האחריות, מה גם שחברות הליסינג או חברות המציעות קניית רכב חדש בתשלום חודשי לשלוש שנים נותנות בדיוק את אותו הדבר, כלומר האחריות היא של יבואן הרכב. חברות הליסינג רוכשות את הרכב מהיבואן ומכרות אותו עם 0 ק”מ בתנאי מימון שונים. אחת השיטות החדשות לקניית רכב חדש היא דווקא לא ליסינג. הרכב אינו עובר דרך חברת הליסינג אלא נרשם ישירות על שם הקונה. חברת הליסינג בעצם מתווכת בין יבואן הרכב לבין הבנק המממן. בחירת הבנק המממן יכולה להיות כל בנק בעצם, חברת הליסינג דואגת לכם לעיסקה טובה מול הבנק שהיא החזר חודשי נמוך ובתמורה לכך מתחייבת לרכוש את הרכב מכם בעיסקה חדשה בעוד שלוש שנים בתמורה לכך שאתם תבחרו רכב חדש ותתחילו עסקה חדש. חברת הליסינג סוגרת כעבור שלוש שנים את חשבון עם הבנק ומתקזזת אתכם על ההפרש, מה שמוריד מכם את כאב האש והזמן הכרוך במכירת הרכב. פשוטו כמשמעו, כל שלוש שנים מתחילים עיסקה חדשה מול חברת הליסינג ורוכשים רכב חדש. זאת אומרת שאתם יכולים לנסוע היום על רכב חדש ולגלגל את התשלום שלו כל שלוש שנים כך שלעולם לא תוציאו בוחטה של כסף במכה אחת על רכב חדש. בשיטה זו יתרון משמעותי על פני קניית רכב משומש שגם תצתרכו לשים עליו חבילת כסף במכה וגם לא יהיה לכם אחריות וגם תצתרכו להתרוצץ בזמן הקנייה שלו והמכירה שלו, וגם הכי חשוב שתצתרכו לספוג ולממן את התיקונים שלו שזה הסיוט הכי גדול של כל ישראלי, להיכנס למוסך. חד משמעי, בארץ ישראל נכנסת עם רכב למוסך = אחלת אותה.  מוסכים בארץ לא יודעים לתקן רכבים, עם כל הטכנולוגיה שיש כיום בעולם הרכב כנראה שזה לא עובד. ברוב המקרים הגעת למוסך החלקים יקרים ולרוב לא קיימים במלאי וצריך להזמין אותם מחו”ל. תיקנו לך דבר אחד ויצאתם עם נזק אחר, בקיצור כל ההתעסקות הזו ובזבוז הזמן והכסף במוסכים שווה בסוף.  קניית רכב חדש והחלפתו כל שלוש שנים דרך אחת מסוכנויות הרכב המציעות את השירות הזה היא האופציה הכדאית היום לרכישת רכב חדש ועדיפה על קניית רכב משומש , כל זאת בתנאי שהבנק יאשר לכם את העיסקה כמובן.

סוכנויות רכב אשר מציעות עיסקאות כאלה בארץ:

 

קפיטל מוטורס

Leas4u

שלמה SIXT

אלבר

אוטוסנטר

Article Categories:
רכב
תפריט