נוב 7, 2016
1149 Views

האומנות המופשטת הייחודית של מרגהרט מנזאנו

נכתב ע"י

מרגהרט היא אמנית מוכשרת שמתעסקת באמנות מופשטת, האמנית חיה בברצלונה ולפי דבריה נורמליות לא משחקת תפקיד בחייה ביום יום. “אין יום שדומה לאחר,לא משנה מה אני עושה,חווה,יוצרת,ומאמינה בחשיבות של חידוש וזה אחד מהסימני היכר שלי”

בגיל 15 היא התחילה ללמוד בבית הספר לאומנות יצירתית בברצלונה, וכילדה הייתה ידועה ביוכלותיה כפסלת,היא אפילו זכתה בכמה פרסים, לאחר מכן החליטה להקדיש את עצמה לאומנות למרות משפחתה שעמדה מנגד בטיעון ש”הזמנים המודרניים הם לא זמן טוב להכנס לאומנות”

לאחרונה מרגהרט החליטה להקדיש את חייה לאמנות ולעשות זאת לפרנסה, “הגיע הרגע שאקים את הסטודיו שלי פה בברצלונה”מרגהרט אמרה,בנוסף היא מספרת שההשראה הגיעה מקו החוף הים התיכוני ותנועותיו השפיעו רבות על הקומפוזיציה של הציורים.

לפי מרגהרט היא תמיד התעניינה באמנות, כל פעם שהייתה מבקרת במוזיאון הייתה מסתכלת מקרוב על כל יצירה ומנסה להכנס אל תוך הראש של היוצר, ומנסה להבין את כוונת היוצר ואיך הוא הצליח להביא את הכוונה הזאת ולבטא אותה ביצירה שלו, היא גאה להיו האמנית שהיא היום.

היא אומרת שהסגנון שלה השתנה מקונספטואליזציה לסגנון מופשט לחלוטין, והיא אומרת שלדעתה אומנות מופשטת היא בסיס מושלם לביטוי רגשות, היא מנסה להטא דרך האומנות שלה יופי,פחד,אושר או תשוקה אבל בצורה הכי טהורה שיכולה להיות. זהו הכוח של פשטות אבסולוטית, “שיניתי את סוג האומנות שלי מכיוון שכל האומנות הולכת לכיוון של חופש, ופשטות מוחלטת היא הביטוי הכי טהור לחופש באומנות”

מרגהרט מספרת שהיא אוהבת את הבדידות שבחיי האומן המודרני ולכן אין זו בעיה בשבילה, חשוב מאוד שמפחתו של האומן תבין שתהליך היצירה דורש מאומן הרהור ותהייה במרחב הפרטי שלו, מרגהרט מספרת שמשפחתה עכשיו מאוד תומכת ומבינה את התהליך ונותנת לה את התמיכה שלה זקוקה.

מרגהרט כל הזמן אומרת שהעצה הכי טובה שהיא קיבלה בקשר לאומנות זה שתמיד יהיה אנשים שיאהבו את האומנות שלך ותמיד יהיה אנשים שלא יאהבו את זה, זה לא חשוב, מה שמשנה זה שהיצירות שלך תמיד יהיו היצירות שלך וזה מה שחושף את נשמתך ונותן לאנשים חלון להתבונן לתוכך.

 

 

 

Article Categories:
עיצוב
תפריט