ספט 19, 2017
4119 Views

בת 14 נגמלה מסוכר וגלוטן ורזתה 23 ק”ג בחצי שנה

נכתב ע"י

טליה אבקסיס, בת 14, נגמלה מסוכר וגלוטן עם אברהמסון ורזתה 23 ק”ג

 

טליה אבקסיס מבאר שבע בת ה-14 רזתה 23 ק”ג במהלך החצי השנה האחרונה בעזרת מכון אברהמסון ותתחיל את שנת הלימודים במראה החדש. בגאווה היא אומרת: “המחשבה על התוצאה עוזרת למוטיבציה במהלך הדרך”

את שנת הלימודים התחילה טליה אבקסיס מבאר שבע פחות 23 ק”ג לאחר שעברה טיפול גמילה מגלוטן וסוכר בשיטה שמטפלת בדחף.

“אני מתרגשת מאוד לקראת השנה החדשה”, אומרת טליה שניסתה לרדת במשקל מאז שהיא זוכרת את עצמה. “תמיד הסתכלתי על חברות שלי שקונות את הבגדים שהן רוצות והחלטתי שגם אני רוצה. היום אני נכנסת לחנויות בגדים וקונה מידה סמול, כשקודם לכן הייתי קונה אקסטרה לארג'”.

 

זהבה אבקסיס, אמה של טליה, מפרגנת לבתה על ההחלטה שעשתה. “אני גאה בה מאוד על המהלך שהיא עשתה. היא החליטה שהיא עושה שינוי ועשתה אותו”.

גמילה מסוכר וגלוטן

ההחלטה על השינוי הייתה של טליה בלבד ללא התערבות הוריה. “חשבתי שאם לא אעשה אותו עכשיו לא תהיה לי הזדמנות יותר טובה מזו. בגיל הזה כשגובהים ומתחילים לבנות את האופי של עצמך זה הזמן הכי מתאים”, היא מספרת.

במכון אברהמסון הכינו עבורה תפריט המותאם לגילה. “החודש הראשון הוא בדרך כלל קצת יותר קשה, אבל אני הצלחתי לעשות אותו בלי בעיה”, היא אומרת ומשתפת את התפריט שקיבלה וסייע לה לעשות את השינוי.

 

תפריט יומי:

ארוחת בוקר: חביתה,סלט ירקות וגבינה עד 9%.

ארוחת ביניים: יוגורט ללא סוכר.

ארוחת צהריים:כוסמת או קינואה עם הרבה סלט והרבה מים.

ארוחת ביניים:תפוח או אפרסק.

ארוחת ערב:חזה עוף צלוי עם ירקות.

 

“המשפחה מאוד מאמינה בי”

טליה מספרת: “כשהקילוגרמים התחילו לרדת בקצב מטורף, כל המשפחה שמה לב שאני כל כך חזקה ומקפידה בדיאטה הזאת, ותמכה בי מעל ומעבר. הבנתי שבלי רצון וכוח התמדה הדיאטה הזו לא עובדת.

 

“גם החברים שלי מפרגנים מאוד ומופתעים מהשינוי שעברתי. כשאני רואה את הפנים המופתעות שלהם , זו הרגשה של ניצחון בשבילי”, היא אומרת.

 

היא מוסיפה כי השינוי שהחלה בו ב-1 במרץ 2016, גרם לביטחון העצמי שלה לעלות. היא נזכרת: “כשפגשתי את סבתא שלי, אחרי שירדתי 12 קילו היא הייתה בהלם, כמעט ולא זיהתה אותי, הרגשתי שכל מאמץ שעשיתי היה שווה את הרגע הזה. זה סיפוק מאוד גדול עבורי, היום אני שומרת על המשקל שנה וחצי ואני כל כך מאושרת””.

 

עצותיה של טליה

טליה ממליצה איך להצליח לרדת במשקל ולשמור עליו: “לשלב יום יום ספורט עם אורח החיים הבריא והמאוזן שבחרנו בו, לשתות הרבה מים שעוזרים להרגשת שובע.

“מחשבה על התוצאה לאחר הדיאטה, עוזרת מאוד למוטיווציה לכל אורך הדרך”, היא מסכמת.

גם ילדכם סובל מהשמנת יתר?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

Article Categories:
בריאות
תפריט