יונ 28, 2016
2736 Views

שרק נהיה בריאים: הטסה רפואית למצבי חירום באופן מהיר

נכתב ע"י

הטסות רפואיות: למה צריך את זה וכמה זה עולה

כיום בטוח שמעתם על מקרה או עשרות מקרים אפילו של אנשים שהיו צריכים טיפול מסוים או ניתוח על ידי מומחה ספציפי שנמצא בארץ זרה ולכן טיסה היא כברירת מחדל, טיסה לאנשים במצבים רגישים יכולה להיות מאוד מסוכנת ואף קטלנית אם אין לאדם החולה את התנאים שנחוצים לו. יש הרבה מקרים בהם המוטסים הינם תינוקות שנולדו פגים עם בעיה בלידה וחייבים להטיס אותם לעשות ניתוח שיציל להם את החיים. בדרך כלל החברות של ההטסה הרפואית מספקות שרות הרבה יותר מקיף מרק הטסה, לא רק שהמטוס בדרך כלל משוכלל ומותאם עם מיכשור רפואי חדיש וליווי צמוד של רופא ופרמדיק, השרות כולל גם חפיפה של הצוותים בחו”ל ובארץ על התיק הרפואי של המטופל, ופינוי מהמטוס ישירות לבית חולים.

אחד המקרים שהכי נחוץ בהן הטסה רפואית זה כשנוסעים למקום מרוחק או למדינת עולם שלישי שבהן הטיפול הרפואי אינו ברמה המערבית, ועדיף לפנות את החולה או הנפגע לקבלת טיפול בישראל. הטסה רפואית חיונית, במקרה שמצבו לא מאפשר לו לחזור רק באמצעות אמבולנס אווירי, שיכלול  גם רופא מלווה, שיוכל לתת תרופות או עירויים במקרה הצורך. יש חברות ביטוח שהבינו את הצורך בהטסה רפואית ואף הוסיפו אותה לפוליסת ביטוח חו”ל.

 

עלויות הטסה רפואית

מחיר פינוי רפואי באמבולנס מעופף פרטי אינו נמוך, והוא יכול לנוע בין 20 אלף ל-100 אלף דולר לטיסה. “אין מחירון קבוע. השוק מתנהג על פי כללי היצע וביקוש. אתה בא ואומר לאן אתה רוצה לטוס ומקבל הצעת מחיר, בהתאם ליעד הטיסה והמקרה הרפואי”,

הטסה רפואית ליעדים קצרים, באזור אגן הים התיכון, המחיר ינוע בין 20 ל-30 אלף דולר לטיסה; ליעדים בטווח בינוני, במדינות מערב אירופה לדוגמה, המחיר ינוע בין 40 ל-60 אלף דולר, ואילו בטיסות ארוכות טווח המחיר יכול להגיע ל-100 אלף דולר לטיסה.

בענף ישנה תחרות, אשר מתמקדת במחיר. “כל חברה יכולה להציע מחיר על פי התחשיבים שלה. המאבק הוא לא על טיב השירות, מכיוון שהוא ברמה יחסית גבוהה ודומה אצל כולם. לעתים חברה אחת מסתייעת גם בחברה אשר כרגיל מתחרה נגדה”

 

 

מטוס אמבולנס - הטסות רפואיות


Article Tags:
·
Article Categories:
בריאות
תפריט